Sıkça Sorulan Sorular

 • S
  Gökhan Helvacı Motors'un farkı nedir?
  Gökhan Helvacı Motors, en kaliteli hizmeti vererek siz değerli müşterilerimize memnun etmek için kurulmuştur. Uzun yıllara dayanan tecrübemiz, güler yüzlü müşteri temsilcilerimiz, sürekli gelişen ve gelişmekte olan teknolojimiz ve 1. planda tuttuğumuz müşteri memnuniyeti prensibimizle zaten siz bizi tercih edeceksiniz.
  S
  Gökhan Helvacı Motors'dan Nasıl Araç Alabilirim ?
  Gökhan Helvacı Motors sizin için en uygun aracı seçerek işe başlıyoruz. Gökhan Helvacı Motors'a gelmeniz durumunda müşteri temsilcilerimiz kaydınız alındıktan sonra sizi Satış Temsilcimize yönlendiriyoruz. Satış Temsilcimizin görevi, sizin ihtiyacınıza uygun araçları bulmak, satıştaki araçları göstermek ve her tür sorunuza cevap vermektir. Showroomdaki araçlarımız, yanlarındaki “kimlik kartları” ile her an için sizin beğeninize hazır bekliyor. Beğendiğiniz araçla test sürüşüne çıkarak yol performansını görebilirsiniz. Kredi masamızda anlaşmalı bankalarla geliştirilen kredi olanakları sizinle paylaşılır, hatta aynı anda web sayfamızdan kredi için ön onay alabilirsiniz. Satış Temsilcimiz, size özel kasko ve trafik sigortası tekliflerini alarak, en avantajlı poliçeyi sizin için hazırlatır. Sipariş Formunu imzalayıp kaporayı ve vekaleti verdiğinizde, artık araç sizin sayılır. Kredinizin onayı, noter satış işlemi, ödemeler ve diğer tüm işlemler Satış Ekibimiz tarafından takip edilir.
  S
  Araç Hakkında Nasıl Bilgi Alabilirim ?
  İnternet sitemizden aracın detay sayfasında ilgili bilgileri bulabilir, ilgili Satış Temsilcilerimize direkt olarak e-posta gönderebilir, telefon ile iletişime geçebilirsiniz. İlgilendiğiniz araçla ilgili daha detaylı sorular yöneltebilirsiniz.
  S
  Aracımı ne zaman teslim alabilirim ?
  Gökhan Helvacı Motors'dan araç almanın ayrıcalığını size her yerde hissettirmek bizim görevimiz. Aslında resmi işlemler biter bitmez aracı teslim almanız mümkün. Ancak son kontrol ve temizlik işlemleri bitince aracı teslim etmeyi tercih ediyoruz. Araçla beraber bir dosya alacaksınız. Bu dosyada hem tüm gerekli belgeler yer alacak, hem de sizin için hazırladığımız küçük hediyeler.
  S
  Araç satın alımı nasıl oluyor ?
  Aracınızı ruhsat ve yedek anahtarı ile beraber Gökhan Helvacı Motors'a getirmeniz yeterli. Aracı satmak için hiç tanımadığınız kişilerle muhattap olmak ve sürekli çalan telefonla uğraşmak istemiyorsanız, size en güvenli ortamı sağlıyoruz. Öncelikle, Satın alma departmanı tarafından, bize ait özel bir yazılımın da desteğiyle aracınıza ön fiyat veriliyor. Bu fiyat, aracınız için mümkün olan piyasa değerini ifade ediyor. Sizin de uygun görmeniz halinde aracınız, uzman personelimiz tarafından titizlikle yapılan Detaylı Ekspertiz işleminden geçiriliyor. Aracınızda önemli bir masraf yoksa fiyatınız değişmiyor. Aracı bize teslim ettiğiniz andan itibaren güvencemiz başlıyor. Gerisi sadece bildiğiniz vekalet ve noter satış işlemi. Bu esnada çıkan vergi, rehin, muayene gibi sorunları çözmek ve sizden sadece onay almak da yine bizim işimiz.
  S
  Aracımı satmak için komisyon ödemem gerekiyor mu?
  Gerekmiyor. Nakit veya takasa aldığımız araçlarda herhangi bir komisyon ödemeniz gerekmez.
  S
  Araçların garantisi var mı ?
  Evet, araçlarımız  garantili satılıyor. Aslında sıfır aldığınız bir araçla, 2.elde alınan bir aracın ne farkı var diye düşünürseniz varacağınız yer çok farklı değil. Sıfır aldığınız bir araca plaka takıp yola çıktığınızda, o araç artık 2. el bir araç olur. Gökhan Helvacı Motors, üretici garantisi dolmuş bir araca, sıfırda aldığınız garantiye yakın bir garantiyi, 12 aylığına alıyorsunuz. Araç 8 yaşı veya 160.000 km’yi doldurduysa garanti belgesi veremiyoruz; ancak kurumsal güvencemiz devam ediyor, yaptığımız ekspertizin arkasındayız.
  S
  Sattığınız araçlar orijinalliğine nasıl güvenebiliriz ?
  Araç yaşlandıkça kaza, yıpranma, boya akması ve paslanma gibi sebeplerle boya görme ihtimali artar. Çoğu aracın 10-12 yıl paslanmazlık garantisi vardır. Eğer alacağınız araç bu sınırlara gelmişse, Yetkili Servis kalitesinde boya veya değişim işlemi görmüş araçları tercih etmenizi tavsiye ediyoruz. Tamamen orijinal olmasına rağmen eski bir model araç alırsanız arıza riskiniz ve masrafınız artacaktır. Daha yeni araçlarda orijinal olma ihtimali daha yüksektir. Ancak yeni araçlardaki teknoloji sayesinde artık neredeyse her şey elektronik beyinler ve sensörlerle yönetiliyor. Yakın zamanda sürücüsüz ve elektrikle çalışan araçlar günlük hayatımıza girecek. Bu açıdan bakıldığında, bilgisayar firmalarının otomotiv işine girdiği yeni milenyumda hala araç boyalı mı, değişeni var mı diye sormak acaba doğru bir tercih mi? Mesela araç boyanınca performansı düşer mi? Yoksa bunun yerine aracın mekaniği ne durumda, bunun şanzımanı sorun çıkarır mı, motoru yolda bırakır mı sorularına mı cevap aranmalı. Gökhan Helvacı Motors olarak en büyük önemi sizin memnuniyetinize veriyoruz. Aracın güvenliği, bakımı, garantisi bizim için 1. sırada.
  S
  Aracımı satarken Garantiyi devredebilir miyim?
  Evet. Garanti Belgesi araç sahibine, ama garanti araca veriliyor, bizim için garanti süresince sahibinin kim olduğu değil Gökhan Helvacı Motors'ndan satılmış olması önemlidir. Bu da aracınızın satmak istediğinizde sizin için avantaj sağlar. Gökhan Helvacı Motors Yetkili Satıcısından detaylı bilgiyi alabilirsiniz.
  S
  Aracıma verdiğiniz fiyat bana uymazsa ne olur ?...
  Araç sizin, verilen fiyatı beğenmemek en doğal hakkınız. Böyle bir durumda aracınızı emaneten satışa koyabiliriz. Aracınızda bulduğumuz masrafları ve komisyonu fiyatın üzerine koyarak satışını deneriz. Araç bedelini almak için satışını beklemeniz gerekecek; ama bu durumda da elinize geçecek tutar yükselebilir. Emanete aracı bırakmak istemeseniz bile aracınız yine de bizde kayda alıyoruz, ihtiyaç olduğunda yine sizinle temas kuruyoruz.
  S
  Garanti Hizmeti 12 Ay ile mi sınırlı?
  Hayır, Gökhan Helvacı Motors; Garanti 12 Ay ile sınırlı değil, 24 aya kadar aracınıza Garanti alabiliyorsunuz.İster aracı almadan isterseniz teslim aşamasında garanti sürenizi uzatma imkanınız var.Satış Temsilcimiz bu konuda size gerekli detay bilgiyi verecektir.
  S
  Başka hangi hizmetleri alabiliyorum?
  Aracınıza garanti veriyoruz. Aracınıza cam filmi, navigasyon, boya koruma, multimedya ekranı, oto koltuğu ve park sensörü gibi birçok aksesuarı Kıbrıs Oto Pazarı'ndan alabilirsiniz. Sadece o da değil, isterseniz kış lastiği ve akü gibi ihtiyaçlarınızı da karşılıyoruz. Satış Temsilcimiz geldiğinizde size çok daha detaylı bilgileri verecektir.